צה"ל "חיות אדם", האומנם?!

צה"ל- חיות אדם?
במוצאי שבת ה-16.2.2019 מגישת חדשות ערוץ 13, אושרת קוטלר, התבטאה במהלך השידור באופן חריג ואף לדעתי בזוי, בכך שדימתה את חיילי צה"ל לחיות אדם, ואמרה שמדינת ישראל כובשת את שטחי מדינת ישראל השייכים כביכול לערבים. עבורי, צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר, הוא המקום לתרום למדינה שלנו ולהגן עליה בחירוף נפש. צה"ל בשבילי הוא המקום בו אני אכיר אנשים חדשים ואיישם את העקרונות שלי, וגם זה מקום להתפתח מבחינת יכולות ומבחינה נפשית ומנטלית. התייחסות שלי אל צה"ל ואל החיילים המשרתים בו היא גבוהה, טובה ומלאת הערכה רבה, על השמירה של עם ישראל מפני אויבינו, על מסירות הנפש וההגנה כלפיי, כלפי משפחתי, וכלפי כל עם ישראל. לאחר ששמעתי על מה שאמרה אושרת קוטלר, הרגשתי זעזוע ובושה שמגישת חדשות בשעת "פריים טיים" מכנה את חיילי צה"ל כחיות אדם, חיילים שמגנים בחירוף נפש על כל אחד ואחת מתושבי מדינת ישראל, בכל יום ובכל שעה.
אמירה זו בעייני אמירה שקרית, לא נכונה ומסיטה, שכמובן לדמות את פעולות מדינת ישראל ככיבוש זו פעולה לא נכונה בעליל שלא מקובלת עליי בשום צורה שהיא.
הפרויקט צוערים צעירים כחול – לבן, מהווה עבורי תשתית לגיוס ולצבא, בכך שבפרויקט אני לומד על מלחמות ישראל שזה חשוב מאוד לידע הכללי בצבא, ובנוסף אני לומד גם על עוד דברים רבים שללא ספק יכולים לעזור בצבא. הפרויקט מכין אותי ומעשיר את הידע שלי בהמון נושאים הקשורים בהסברה ישראלית, יהדות, ציונות, פוליטיקה ותקשורת. בנוסף, במהלך הפרויקט אני גם אלמד איך לשפר את הפרזנטציה שלי והעמידה שלי מול קהל או מול מצלמה, שללא ספק זה עוזר בצבא, למשל כאשר אני אצטרך להציג לדוגמא את המידע המודיעיני שיש ברשותי כלפי מפקדיי, אני אוכל להשתמש בכישורי הפרזנטציה שפיתחתי בפרויקט כדי להעביר את כל החומר בצורה הטובה ביותר, וגם בצורה שתציג אותי באור הטוב ביותר.

מאת: אביעד כהן גבורה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s